Czy warto dodatkowo ubezpieczyć samochód?

Czy warto dodatkowo ubezpieczyć samochód?

Ubezpieczenie OC samochodu, to obowiązek każdego posiadacza pojazdu dopuszczonego do ruchu drogowego.
Decyzja o zakupie dodatkowych ubezpieczeń, gwarantuje większą ochronę kierowcy i jego pojazdu.

Ubezpieczenia Autocasco, co to jest i czego dotyczy?

Jest to najczęściej wybierane dodatkowe ubezpieczenie samochodu. Sprawdza się zarówno w przypadku kradzieży pojazdu, jak i w sytuacji, kiedy sami wyrządzimy szkodę ( może to być zarysowanie auta na parkingu lub drobne kolizje i stłuczki powodujące uszkodzenie pojazdu).
W razie uszkodzenia pojazdu, polisa umożliwia dokonanie napraw, a wszelkie jej koszty pokrywa ubezpieczyciel.

Zakres, który obejmujący ubezpieczenie AC :
– kradzież pojazdu
– całkowite lub częściowe szkody
– działania sił natury, które spowodowały uszkodzenie pojazdu
– akty wandalizmu spowodowane przez osoby trzecie, bez ustalenia sprawcy

W odróżnieniu od polisy OC, gdzie wybierany jest wariant najkorzystniejszy cenowo, przy ubezpieczeniu autocasco warto sprawdzić dostępne warianty dotyczący zakresu ochrony. Mogą one znacznie różnić się od siebie w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego. Zazwyczaj im droższa polisa, tym większy zakres korzyści i bezpieczeństwa w razie niespodziewanego zdarzenia.
W przypadku zawarcia umowy ubezpieczenia AC, można ją określić tylko dla wybranego wariantu ochrony np. w razie kradzieży samochodu.

Assistance – ważna polisa w czasie długich podróży i dalekich wyjazdów

Jest to ubezpieczenie, która ma za zadanie ochronić ubezpieczonego w przypadku, gdy konieczna jest pomoc w zakresie medycznym, technicznym oraz prawnym w sytuacji awaryjnej. Gdy zdarzy się niespodziewane zdarzenie, w czasie którego auto staje się niesprawne na drodze, dzięki tej polisie uzyskujemy bezpłatne holowanie , możliwość transportu kierowcy pojazdu, a także wynajem auta zastępczego.
Przed podpisaniem polisy, powinniśmy dobrze zapoznać się z warunkami umowy i podjąć decyzję, czy ubezpieczenie ma dotyczyć zdarzeń na terenie Polski, czy również obejmować te, które przytrafią się po za granicami kraju.
Cena oraz zakres oferty zależy od oferty ubezpieczyciela. Assistance często sprzedawane jest w pakiecie OC oraz AC, wtedy jest najbardziej korzystne cenowo.

Ubezpieczenie jest dobrowolne i może z niego skorzystać każdy kierowca. Jeżeli często podróżujemy i samochód jest dość awaryjny, warto rozważyć nabycie dodatkowej polisy.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwego zdarzenia, popularnie zwane – ubezpieczenie NNW. Jest to dodatkowa ochrona kierowcy i pasażerów. Taka polisa obejmuje ich życie i zdrowie.

W sytuacji, kiedy dojdzie do wypadku i uszczerbku na zdrowiu kierowcy lub pasażerów, ubezpieczenie to gwarantuje wypłatę odszkodowania.

Polisa NNW obejmuje następstwa nieszczęśliwych wypadków w sytuacji, gdy wystąpił on bezpośrednio podczas poruszania się pojazdu po drodze.
Odszkodowanie wypłacane jest również, kiedy wypadek miał miejsce podczas:
– wsiadania lub wysiadania z samochodu
– przebywania w aucie podczas zatrzymania samochodu lub postoju
– naprawy pojazdu na trasie

Tak jak w przypadku ubezpieczania AC, czy Assistance, zakup polisy NNW w pakiecie jest najbardziej korzystny cenowo.

Poza obowiązkowym ubezpieczeniem OC, dodatkowe pakiety ubezpieczeń dają poczucie bezpieczeństwa i większą ochronę. W przypadku uszkodzenia auta, zostanie wypłacone nam odszkodowanie z pakietu AC, razie awarii auta rozwiązaniu służy Assistance, w przypadku, kiedy doszło do wypadku, polisa od jego następstw pozwoli na odzyskanie odszkodowania w tym zakresie.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *